DŮLEŽITÉ INFORMACE

TERMÍNY AKCÍ

Čarodějnice
se budou konat v obvyklém termínu 30.4. na hřišti.

Žďárská soutěž
v požárním útoku se uskuteční 19.5. od 14 hodin.

Svatojánský jarmark
proběhne 23.6.2018 po celý den, samozřejmě i s naším stánkem.

Dětský den
připravujeme jako rozloučení s prázdninami v sobotu 1.září. Těšte se na spoustu atrakcí.

Dětský kroužek

Probíhá každý pátek od 16 do 17 pro děti od 5 do 7 let, a od 17 do 19 hodin pro děti nad 7 let. Rádi uvidíme i nové tváře. Přijďte se podívat.

Další informace
Stále sbíráme veškerý elektroodpad, pokud nás chcete podpořit tak nám ho můžete nechat u hasičárny. Více informací ZDE

Po domluvě zajistíme na Vaší akci pivo Kozel 10° a 11° za nákupní cenu.

Pokud máte jakékoliv náměty k akcím nebo činnosti, neváhejte a dejte nám je vědět.
NÁVŠTĚVNOST
Návštěvnost měřená od 24.4.2013

TOPlist

Rok 2014 byl pro nás rokem veskrze úspěšným, rokem vytouženého výsledkového posunu, prvním rokem zúročení našeho snažení.

 

Tento rok pro nás začal již tradičně plesem, který se povedl dle očekávání - 70-80 lidí a zahrála nám skupina Ledvin Stones. Následovala výroční valná hromada sboru, kde jsme si zhodnotili rok 2013 a určili si pár cílů pro rok 2014. V únoru jsme měli první z několika zásahů tohoto roku - vyjeli jsme k požáru pneumatik a slámy, který vypukl v silážní jámě v prostorách ZD Ostaš v České Metuji. Na místě jsme byli jako první jednotka, požár se podařilo uhasit asi po hodině. Poslední dubnový víkend se konala první soutěž sezóny tradičně v Radešově. Soutěž jsme absolvovali s improvizovaným týmem z důvodu kolize termínu s jinými akcemi členů. Ani tak jsme si ostudu neudělali a obsadili jsme 6.místo z 10 týmů. 30.dubna proběhlo stavění májky a pálení čarodějnic na návsi, kde jsme zabezpečili postavení májky a dohled nad pálením čarodějnice. Další soutěž se uskutečnila soutěž v České Metuji, kde se nám daří již několik let - obsadili jsme 2.místo z 10 týmů. 21.5. následoval nás druhý zásah při likvidaci požáru po pálení klestí na Bavorech. 24.5. proběhl 4.ročník soutěže O Žďárskou proudnici. V rámci domácí soutěže se vyhlašovala ještě soutěž okrsku Ostaš. V soutěži o proudnici jsme získali 2.místo z 11 týmů a v okrsku jsme byli první ze 6 týmů. 31.5. pořádal soutěž SDH Bezděkov, kam jezdíme rádi, a kde jsme letos obsadili 3.příčku ze 13 účastníků. Sobota 7.6. byla dnem plným akce - pořádali jsme Sjezd řeky Metuje a také jsme zasahovali u požáru lesa v Maršově. O týden později, tj.14.6. se soutěžilo v Bělém, kde se hodnocení skládá z času požárního útoku a času pivní štafety. Improvizovaný tým velmi ztratil v pivní štafetě a bohužel jsme skončili na posledním 12.místě.  Další sobotu 21.6. se běhalo ve Velké Ledhuji, kde jsme získali pohár za 2.místo z 9 účastníků. Stejný den se konal i Svatojánský jarmark ve Žďáře, kde jsme zabezpečovali občerstvení v hasičárně. O prázdninách s v okolí soutěže nepořádají, kromě Martínkovic, kde zorganizovali noční soutěž. V těchto netradičních podmínkách jsme obsadili 3.místo z 9 družstev. Na Broumovsku se nám zalíbilo a tak jsme 13.9. vyrazili na soutěž do Broumova, kde se nám zadařilo a odvezli jsme si pohár za 2.místo ze 7 týmů. Stejný den jsme stihnuli ještě jednu soutěž a to v Bukovici, která je zařazena do seriálu Náchodské hasičské Primátor ligy. Ve velké konkurenci jsme doplatili na nezkušenost našich proudařů s nástřikovými terči a obsadili jsme poslední 16. příčku. Chuť jsme si nenapravili ani na soutěži v Machovské Lhotě 21.9., kde jsme obsadili 7.místo ze 13 týmů. Všechno nám vynahradila poslední soutěž sezóny v Suchém Dole 27.9., kde mužský tým obsadil 2.místo ze 16 týmů a zúročil zkušenosti s nástřikovými terči z Bukovice. Tuto soutěž, jako svou první, absolvoval také tým žen, který ve své kategorii obsadil 2.místo ze dvou týmů, opět kvůli nástřikovému terči. I když soutěžní sezóna skončila ještě následovalo několik výjezdů. Prvním bylo 4.10. námětové cvičení zásahové jednotky v Polici nad Metují, kde bylo vyzkoušeno hašení a záchrana osob ze sklepních prostor. 15.10. jsme byli povoláni k pátrací akci na Ostaši, kde se hledala pohřešovaná žena. Posléze se ukázalo, že se jednalo se o cvičení jednotek IZS, kam jsme z okolních sborů byli povoláni pouze my a jednotka z Police nad Metují. O den později 16.10. se uskutečnil ostrý pátrací pokus po ženě na Bischofsteinu, kterou se nakonec podařilo objevit. Tím náš zásahový i soutěžní rok skončil. Poslední zabezpečovanou akcí byla Mikulášská nadílka na návsi, která se konala 30.listopadu v podvečer. Na závěr roku 4 členové jednotky absolvovali v termínu 4.-5. prosince školení strojníků v Bílých Poličanech.

 

Děkujeme všem aktivním členům sboru, kteří se podílí na reprezentaci sboru nebo na zabezpečení pořádaných akcí. Do sezóny příští si budeme přát ještě lepší výsledky, dáme si za cíl další získávání znalostí v oblasti požární ochrany a co nejméně problémů v našem okolí. Taktéž děkujeme všem našim příznivcům a podporovatelům. Vaše přízeň nás teší a dává nám ještě víc energie do další práce !