15.10.2016 se ve Žďáře konalo Posvícení a program na návsi.

Letošní program začínal v 1 hodinu odpoledne a sestával ze soutěže o nejlepší bramborák a nohejbalového turnaje Na oba dva podniky se přihlásilo 8 družstev - na nohejbal tříčlenná a na bramboráky dvoučlenná.

Soutěže probíhaly souběžně skoro celé odpoledne, zhruba do 17:30. Nejlepší bramborák podle poroty usmažily Aneta Dostálová a Alena Beránková.  Nohejbal vyhrála trojice

Akce pokračovala večerní zábavou s kapelou BTK, která účastí patřila k těm lepším. Děkujeme všem soutěžícím i pořadatelům a těšíme se na další rok.