Hasiči ukončili sportovní sezonu

1.října proběhla poslední letošní soutěž v požárním útoku. Žďárští hasiči se mohou pochlubit účastí na devíti soutěžích s celkem slušným umístěním. Největších úspěchů jsme dosáhli v Pěkově 1.místo, Radešově 2.místo, Bezděkově 2.místo –ženy, Bukovici 3.místo. Přestože se o hasičích říká, že hasí hlavně žízeň, o těch Žďárských to zřejmě neplatí, neboť se na soutěži v Bělém propadli z krásného třetího místa po pivní štafetě, jejíž čas se sčítal se soutěžním, až na místo šesté.

Kromě sportu jsme se letos věnovali i jiným činnostem. AMK Police n. Met. jsme pomáhali zajistit bezpečnost při motokrosových závodech v Radvanicích.

Zorganizovali jsme dětskou pěnovou párty na zahájení prázdnin, pro pobavení své i několika desítek diváků splavili  na doma vyrobených plavidlech a v kostýmech část řeky Metuje v Maršovském údolí.

Poslední akcí byla účast na námětovém cvičení hasičů, které proběhlo minulou sobotu u Žďárské hospody.

Letos nás mimo jiné ještě čeká taneční zábava s kapelou LEDVINSTONE dne 19.11.2011, a jako každý rok Mikulášská nadílka a zdobení vánočního stromu. Chtěla bych touto cestou poděkovat členům soutěžních družstev za skvělé výkony.

Radka Svatoňová

starostka SDH Žďár nad Metují

Výsledková listina

Termín Místo Kdo Umístění
7.5. Radešov muži 2.místo
22.5. Žďár nad Metují muži + ženy muži - 4.místo ; ženy - 9.místo
Bělý muži 6.místo
Pěkov muži 1.místo
10.9. Bukovice muži + ženy muži - 3.místo ; ženy - 9.místo

Ostatní výsledky bohužel neznáme.